egap-sergisi (1)

Elif Gizem Akkaya Bilim ve Teknoloji Proje Sergisine Katıldık

IEEE Dumlupınar topluluğu olarak 45 kişilik ekibimiz ile birlikte 4 Mayıs Cumartesi Elif Gizem Akkaya Bilim, Teknoloji ve Mühendislik Sergisi’ne katıldık. Bu sene Bursa Uludağ Üniversitesi’nde düzenlenen sergide 25 farklı şehirden onlarca lisenin ürettiği projeleri inceleme fırsatımız oldu. Projeye aktif destek veren bir topluluk olarak bu yılki iş birliğimiz Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi’ydi. Öğrenci kardeşlerimizle aylardır süren eğitimlerimiz ve çalışmalarımız sonucunda ortaya çıkardığımız teknik projemizi Uludağ Üniversitesi’nde bize ait stantta sergiledik. Ekip olarak tüm stantlardaki projeleri ilgiyle ve merakla inceledik. Projelerle alakalı tüm sorularımıza liseli öğrenciler cevap verdi. Önemli pozisyonlarda görev almış kişiler panel ve konferanslar ile ilgili liseli kardeşlerimize şu anda yapılan işin güzelliğini ve önemini hatırlattı.


Mart 2016 Ankara saldırısında hayatını kaybeden insanlardan bahsedildi ve onlar için anma töreni düzenlendi. Elif Gizem Akkaya’nın annesi ve diğer şehit aileleri de bu konferansa konuk oldular. Duygusal bir ortam oluştuğu bu süreçte birçok kişi gözyaşlarına hakim olamadı. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.
 
Bu güzel ve anlamlı etkinliğe katıldığımız için çok mutluyuz. Misafirperverliklerinden ve ilgilerinden dolayı IEEE Bursa Uludağ Üniversitesi ekibine çok teşekkür ederiz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *