fotis-fotopoulos-LJ9KY8pIH3E-unsplash

Computer Society (CS) Nedir?

Computer Society(CS), IEEE’nin yazılım, programlama ve donanım gibi bilgisayar mühendisliği konularıyla ilgilenen alt topluluğudur. Computer Society bünyesinde teknik projeler ve bilgisayar adına öğrenebileceğiniz bilgi ve yazılım dilleri hakkında eğitimler düzenlemektedir. Youtube üzerinden Computer Society Education adı verilen bir proje ile insanlara farklı yazılım dilleri konusunda eğitim vermektedir.

Computer Society 100.000’den fazla üyesi ile dünyanın bilgisayar alanındaki en büyük mesleki ve teknik kuruluşudur. Dünya çapında geliştirilen bilgisayar bilimleri ve mühendislik standartlarının %40’ını belirleyen bir otorite konumundadır. Düzenlediği etkinlik ve seminerlerle akademisyenlerin, mühendislerin, bilgisayar bilimcilerin, öğrencilerin ve bilişim meraklısı pek çok insanın bu konuda kendilerini geliştirmesini amaçlamaktadır.

Computer Society Turkey olarak her yıl geleneksel hale gelmiş ve Türkiye’deki en büyük bilgisayar üzerine verilen konferans olan CSCON düzenlenmektedir. Aynı zamanda global çapta olan IEEExtreme yarışması da dünyanın dört bir yanından katılımcıları bir araya getirerek 24 saatlik süreçte belirli aralıklarla gelen algoritma sorularını siz katılımcılarına yönelterek ödüller dağıtmaktadır. Bu yarışma için her yıl yarışma öncesinde bir IEEExtreme kampı düzenleyerek siz ailemizin üyelerine bu süreci aktarıyor ve sizleri yarışmaya hazırlamaya çalışmaktayız.