carafife-E-8Fl4Woo3k-unsplash

Kardeş Öğrenci Kollar (KÖK) Projesi Nedir?

Kardeş Öğrenci Kolları Projesi, IEEE Türkiye Şubesi Öğrenci Kolları arasında bilgi ve tecrübe aktarımını sağlayan aynı zamanda güçlü iletişimi artırmayı amaçlayan IEEE Türkiye’deki en büyük networking projesidir.

IEEE Türkiye Kardeş Öğrenci Kolları Projesi, öğrenci kollarının zayıf yönlerinin kardeşlik kurarak güçlendirilmesine dayanmaktadır. IEEE Türkiye Öğrenci Kolları arasındaki iletişimsizliği ortadan kaldırmayı ve IEEE Türkiye Öğrenci Kollarını bir arada tutmaya, beraber çalışmaya ve birbirlerine mentorlük etmeye teşvik eden; akademik, teknik ve sosyal anlamda, kişisel ve kurumsal olarak daha güçlü bir yapı oluşturmayı amaçlar.

KÖK kol sorumluları sene başında bir veya iki tane olmak üzere kardeş kol belirler ve IEEE Türkiye Öğrenci Kolları arasında her sene farklı kardeşlikler kurulur. Kardeş olmayan her kol ise kuzen kol olarak adlandırılır. Kardeş Öğrenci Kolları Projesi KÖK Oyunları ile kaynaşmayı artırır ve samimi bir ortam oluşturur. Kardeş Öğrenci Kolları yıl içerisinde çeşitli zamanlarda bir araya gelerek teknik ve teknik olmayan etkinlikler düzenler. Kardeş Öğrenci Kolları arasında tecrübe aktarımı gerçekleştirerek ve çeşitli etkinlikler hazırlayarak ilişkileri güçlendirmeye çalışır aynı zamanda kuzen kollar da kendi kollarını geliştirmek, güçlendirmek ve aralarındaki iletişimi artırmak için diğer kollarla etkileşime geçebilir.