photo_2020-10-04_13-25-07

Women in Engineering Affinity Group (WIE) Nedir ?

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında cinsiyet eşitliğini ön gören ve bu konularda çalışmalar yapan, kadınların hem mühendislik ve bilim dallarında hem de sosyal hayatlarında daha aktif, ön planda, güçlü olmalarını destekleyen ve toplumda daha etkin bir iş gücüne sahip olmasını hedefleyen bir komitedir.

IEEE Dumlupınar WIE olarak önceliğimiz farkındalığı arttırmak. WIE ‘ nin sahip olduğu misyonu, mühendisliğin cinsiyeti olmadığını yaptığımız her toplantı ve etkinliklerde vurguluyoruz. Komite amacına uygun olarak; ilkokul ve lise öğrencilerini mühendisliğe teşvik etme, mühendisliği tanıtıp sevdirme, ve bilinçlendirme amacıyla mühendislik tanıtım sunumları yapıyoruz. Cinsiyet eşitliğinin iş hayatındaki yerini vurgulamak amacıyla konferanslar, sektörde bize örnek olabilecek başarılı kişiler ile buluşarak tecrübe aktarımları ve alanında fark yaratmış firmalara teknik geziler düzenliyoruz.
Çalışarak birlikte üretebileceğimiz fikirler ile; ön yargıları yıkmak , birlikte harika projeler ortaya çıkarmak ve mühendisliği gençlere tanıtmak için seni de WIE ‘ ye bekliyoruz.